نیکسون، توطئه ی انگلیس و قضیه ی سگ

روزگاری به باستانی پاریزی کثر الله امثاله ایراد گرفته بودند که هی تو می گوئی فلان آدم تریاکی بود و چه خط و ربطی داشت و چه سوادی و چه حاشیه ای بر فلان کتاب نوشته بود این چه کاری است که فعل قبیحه ای را رفع ذم می کنی انگار که نه انگار صحبت از تریاک و افیون است.

باستانی هم جواب داده بود که از بس این طایفه اهل ذوق و طرب و سواد هستند بنده اصلا افسوس می خورم که چرا تریاکی نیستم!

حالا این حکایت ماست با برادران و خواهران مکتبی که ما را سرسپرده و نوکر انگلیس و اسرائیل خوانده اند و از فلان طایفه مان برشمرده اند و اصلا:

کفاف کی دهد این باده ها به مستی ما

این اول! در ثانی بنده از همگی التماس دعا دارم چرا که چون شتر بر نردبان رسوا شده ام و مگر خدای به حق آیه ی اولش و آبروی اولیائش آبروی ما را هم نگاه بدارد. اعوذ بک من همزات الشیاطین و اعوذ بک رب ان یحضرون.

*
"آن ها که از شما بیزارند پیروز نخواهند بود مگر که از آنان بیزار شوید."

پرزیدنت نیکسون

*

به قول یکی از رفقای تازه ازدواج کرده از فروشنده ی زن کاندوم نخریده بودیم که خریدیم، ساعت سه بعد از نیمه شب بر اثر پارگی همان لاکردار در به در دنبال قرص HD و متیل کلروپروماید و بیبی چک ندویده بودیم که دویدیم و حالا ما هم وسط نقل ملای روم و اسکندر و شتر و چه و چه اسم نیکسون نیاورده بودیم که آوردیم. خدا عاقبت ما را ختم به خیر کناد. و البته وابستگی به بلوک غرب می ماند که شاعر خوب گفته است:

خلق می پوشند و ما بر آفتاب افگنده ایم

*

از طرفداران نظریه ی توطئه نبوده ام و نیستم چه احمقانه می دانم - و به کسی بر نخورد - که چهار تا لنگ آدم بخواهند عالمی را برنامه ریزی کنند و یاد حکایتی می افتم که منجم و پیشگوئی شب به خانه رفت و کسی را زیر لحاف زنش دید و رندی گفت تو که از خانه ی خودت خبر نداری خبر از آسمان چگونه می دهی؟

نظریه ی توطئه و نظریات مشابه نوری اندک بر سیاهی انبار تاریخ می تابانند و اما بعد به چنان توهم و تکراری مبتلا می شوند که به جای انعکاس و تفسیر وقایع روزگار - که به قول "توین بی" وظیفه ی مورخ است - یکراست مبدا و منشا همه ی بدبختی ها را فلان انجمن و بهمان جامعه می دانند.

مگر نه این است که اگر مردمی به خرافه ای یا چیزکی از این دست مبتلا نباشند دست آویزی به دست هیچ انجمنی نخواهند داد؟ پس چه کاری است که انجمن و سیستم نهان و آشکار را ملامت کنیم. لوم لائم باید بنشیند بر خود ما. مائی که به گواهی روزگار همه چیز پرستیده ایم. از دوران شمس تبریزی بگیر که می گفت قبله ی اکثر مردمان پول است و برو تا برسی به روزگار سومری های باستان که حسرت دوران ماقبل آهن را می خوردند همیشه گزکی به دست داشته اند این گروه نامردمان که افسار خلق را بکشند و خلق نیز گاه چون گوسپندان سرسپرده به چوپان دنبال سر سگ از جوی می پریده است. تاریخی ترین پرسشی که در هر دوره ای می شود پرسید این است که آیا این از آن جوی هاست که بشود پشت سر سگ از آن پرید؟

*

23 تیر 1388

نظر خوانندگان:


cheap auto insurance florida  [ www|@ ] :   (پنجشنبه، 25 مهر 1392، ساعت 17:40)

This webpage is containing a fastidious information of comical YouTube video tutorials, I loved it a lot.
cheap auto insurance florida http://carinsuranceinflorida.info/

لطفاً آن‌چه را که در تصویر پایین می‌بینید وارد کنید.
(کد امنیتی برای جلوگیری از اسپم)هرگونه نقل قول از مطالب اين وبلاگ تنها با ذکر آدرس وبلاگ مجاز است. نقل کامل يک مطلب تنها با اجازه‌ی نويسنده مجاز است.
خزه مسئوليتی در قبال مطالب اين وبلاگ ندارد.


داستان های من