Houston We've Got a Problem!

دو سال پیش یکی از دوستان درخواست مقاله ای کرد برای دانشگاه خودشان در باب حمله ی مغول و من بر خلاف آن چه معمولا از کتب تاریخ می جویند از میان گفتار ادیبان و شاعران حقایقی را که می توانستم جمع آوردم و عرضه کردم. کاز جالبی بود از این جهت که فی المثل بر خلاف کتاب های تاریخ که جلال الدین خوارزمشاه را آدم یلی نشان می دهند فهماندم که ایشان انسان ستمگر و لاابالی و چیزی در حد ماری آنتوانت بوده است. حاصل این که نه تنها با توجه به برخی حقایق که عامه را بدانها دسترسی است می توان از واقعه ای سخن گفت بلکه می شود با تکیه بر حواشی یک رویداد درستی و نادرستی آن را آزمود. این کار در پزشکی بسیار معمول است و پزشک معمولا از روی نشانه های بیماری نوع آن را تشخیص می دهد و این که خود بیمار بگوید من فلان مرض دارم جرف دیگری است.

بیش از یکبار گفته ام که اعتقادی به نظریه ی توطئه و خزعبلاتی از این دست ندارم اما این گواه نیست که هر خزفی را باور توانم کرد. از آن جمله است فرو ریختن برج های نیویورک به دست بن لادن، ترور جان اف کندی، و باالاخره راه رفتن انسان بر ماه.
از خیر دو تای اول می گذرم چون بیش از حد دستمالی شده ی برادران وطنی مکتبی است و لیلی از دریچه ی چشم مجنون خوب خیلی قشنگ است و دومی را هم زیاد مرتبط با خواننده ی ایرانی نمی یابم.

اما سومی و آخری را نمی توانم گذشتن به دو دلیل: یکی این که همین روزها چهلمین سالگرد قدم نهادن انسان بر ماه بود و خدا می داند چه مقدار پاپ کورن و هات داگ به همین مناسبت در دارالخلافه ی واشنگتن دی سی مصرف شد و مردم دوباره یادشان آمد که چه افتخارات عظیم بشری داشته اند و دیگر این که امروز خبر جالبی دیدم به نقل از مقامات عالی ناسا و منقول در گاردین و اسوشیتد پرس - هر چند زیاد نو نبود - که گویا ناسا فیلم های اصلی راه رفتن بر کره ی ماه را گم کرده است! و فرموده اند که برای صرفه جویی در آن سال ها روی نوارهای قدیمی دوباره پر می کرده اند و اتفاقی روی نوار فیلم ها ضبط شده و پاک شده و بعد هم به دور انداخته اند! البته این غیر از از تمام اطلاعات ضبط شده ی دیگری است که تمامی مفقود شده و ورپریده اند. اطلاعاتی که در آن روز باورش برای مردم ناآگاهی که دسترسی به اطلاعات نداشتند آسان بود ولی اگر موجود بودند پرده از اسرار ناسا بر می داشتند. واقعا عظیم ترین موسسه ی هوا فضای دنیا به قدر خاله ی بنده هم نمی داند که فیلم جشن تولد نوه اش را اول کاری که کرد اخته نمود - یعنی زبانه ی پیشگیری از ضبط مجدد را کند و انداخت دور - و با ماژیک قرمز رویش عنوان را نوشت و گذاشت ته چمدان جهازی اش.

آن چه مانده نسخه ای بی کیفیت و تار و تیره است متعلق به سی بی اس و یک نسخه ای که یک نفر با دوربین - لابد هشت میلی متری - از روی صفحه ی تلویزیون فیلم برداری کرده و این ها را سپرده اند به موسسه ای در هالیوود تا بازسازی بشوند.

اما از همان روزهای اول عده ای را شک برداشت که این ها همه حرف خنده دار است و باور نکردند که آدمیزاد روی ماه راه رفته باشد. تحقیقات آغاز شد و شاخ و برگ پیدا کرد و به هزار و یک دلیل ثابت کردند که منار به این بزرگی هیچ جای گنجشک مخ شان جا نخواهد شد.

خدابیامرز مرحوم مغفور استنلی کوبریک هر چه توانست کرد تا این فیلم برای آن سال ها واقعی به نظر برسد اما دیگر در ۲۰۰۹ کسی گول حقه های آن را نمی خورد برای همین قرار شد که اصل فیلم گمانده بشود و نسخه های خط خطی سیاه و سفید مردم - اصل فیلم رنگی است - به بهانه ی باز سازی رفو شده عیوب واضح آن محو و تارتر گردیده و دوباره به خورد خلق اله داده شوند.

این نشانه ی اول که یک جای این کار می لنگد و ناسا که نه حتی خاله ی بنده هم می داند که فیلم به آن مهمی را به خاطر صرفه جویی دم دست نمی گذارند که پاک بشود و بعد هم دور بیاندازند.

مقاله ی ویکی پدیا را در همین زمینه که بخوانید پائین صفحه ردی از کسانی است که این "مون لندینگ" ارا زیر سوال برده اند و فکر می کنید در صف اول نام چه کسی را آورده اند؟ بلندتر؟ بله! "انجمن زمین مسطح"! یک مشت آدم ابله که هنوز اصرار دارند زمین گرد نیست! به گفته ی ویکی پدیا این ها اول کسانی بودند که گفتند این فیلم الکی است. شما اگر خودتان فیلم بردار آن فیلم هم بودید با این ارجاع شک برتان می داشت که ای وای ببین با چه خرس هایی به جوال رفته ایم و کلا شرم و حیا مانع از آن می شد که با همچین گوساله هایی از یک قماش دانسته شوید.

ارجاع های بعدی هم کم و بیش از همین دستند. فی المثل آدم مشهور و فیزیکدانی که صحت واقعه را زیر سوال برده آدمی معرفی می شود که "سواد کافی نداشته" و از فلان پروژه ی هوا فضا اخراج شده بوده و حتما از روی حسادت آن حرف ها را زده است.

و اما خود مقاله با وجود طول و تفصیل بسیار، جانبدارانه و حتی خنده دار است. یک خط از ادعای هوشیاران آورده و شش خط دفاع از ناسا و حمقای دور و برش و خوب جوری جلوه داده که کمیت و کیفیت هر دو می چربند و چه جای سوال بیشتر؟

جایی در مقاله آمده است که "معتقدان به این حرف همان هایی هستند که می گویند الویس هنوز زنده است". نخیر الویس مرده اما شما هم مثل سگ دروغ می گوئید.

جالب تر از این ها چینی ها بودند که به دروغ گفتند فضانورد به فضا فرستاده اند. واقعا از خنده نمی شود جلوگیری کرد. خبرگزاری شین هوا خبری منتشر کرد دال بر این که بله فضانوردان اکنون در مدار هستند و چنین و چنان اما بعد گندش درآمد که حتی موشک هنوز به فضا پرتاب نشده است! آخرش هم گفتند اشکال تکنیکی بوده!

حرف و حدیث در این باب بسیار است. خودتان بهتر است بروید بخوانید.

- Houston we've got a problem!
- Who gives a shit?

اگر برگردان فارسی کوتاهی از مقاله Apollo Hoax خواستید همین جا برای تان می گذارم.

3 مرداد 1388

نظر خوانندگان:


ymbtpKK۳۹۷  [ www|@ ] :   (شنبه، 8 تیر 1392، ساعت 12:08)

Oakley wayfarer sunglasses But he played ۲۲% of his innings and Don ۷۹%.Here's the number: ۰۳ ۹۶۶۱ ۲۲۱۶. Oakley lenses So I was peacefully watching last night's Caps game with former DCU goalkeep Nick Rimando and wife Jacqui, who were there with United MF Clyde Simms and friend, when I noticed a guy in a Flyers jersey sitting directly behind one goal, with a paper bag directly over his head.In fact, I am hoping to pick up some a Coach bag for my laptop, as well as a wallet, perhaps a keychain and maybe a slingback for those summer activities where taking a purse is too cumbersome..
Oakley glasses outlet Is this a man who has nothing left to give? Does he not deserve your compassion? I trust you will agree with me I know will agree with me that this is a man wronged.night still start off with Steve Human Beatbox Foxx a lot of fun and really gets the crowd going, Borzotta notes and will include performances by standup comic Andy Heyward, a magic and mindreading act by Torkova, and burlesque dancer Ruby Solitaire. oakley glasses Professional athletes often target this problem by taking ice baths every fortnight.People should note that when you drive with an airbag you need to compensate for the force of the airbag before it goes off.
oakley sunglasses cheap The front passenger seat has a sensing system that detects if the seat is occupied.This miniature computer can fit in small places, weight less and won't be as bulky in your travel bag. oakley The enhanced peritoneal dissemination of MKN۷۴Bcl۲ and MKN۷۴BAG۱ transfectants correlated well with resistance to cell death induced by serumstarvation and anoikis.Each time you clean your colostomy bag, put a few drops into the bag and rub the sides together, so it gets all over the inside of the bag.
Oakley women Many other children were about and obviously not going to school.Please review the Privacy Policy and Terms of Use before using this site. oakley sunglasses A number of glucometers offers a lot of features but they could be very complicated to operate and might take a person some time in order to get used to it.Women's handbags serve double purpose.

cheap Oakley wayfarer


۲۰۱۷۰۸۰۵yuanyuan  [www|@ ] :   (شنبه، 14 مرداد 1396، ساعت 18:09)

http://www.poloralph-lauren.in.net
http://www.underarmourshoes.us
http://www.adidasnmd-shoes.us
http://www.levisjeans.name
http://www.mbtshoes.org.uk
http://www.michael-kors-outletonline.us.com
http://www.ecco-shoes.us
http://www.newenglandpatriots-jerseys.us
http://www.michaelkorsoutletclearance.in.net
http://www.cheapjordans-shoes.us.com
http://www.guccioutlets.us.org
http://www.nikeairmax-pascher.fr
http://www.michaelkorsoutletonlineclearance.in.net
http://www.coachoutletcoachfactoryoutletonline.us.com
http://www.ralphlauren-outletonline.us.com
http://www.coachoutlet.in.net
http://www.sac-michaelkors.fr
http://www.coachhandbagsoutlet.us.com
http://www.swarovski-crystal.uk
http://www.nikeshoes.us.com
http://www.michaelkors-handbags.us.org
http://www.ralphlaurenoutletonlines.us.com
http://www.celineoutlet.us
http://www.birkenstocksandals.org.uk
http://www.longchamp-handbags.us
http://www.airjordan-uk.org.uk
http://www.coach-outletonline.us.org
http://www.ralph-laurenoutlet.me.uk
http://www.kate-spadeoutlet.us.com
http://www.adidas-shoes.us.com
http://www.nikeoutlet.us.com
http://www.pandorajewelryoutlet.in.net
http://www.onlinecoachfactoryoutlet.us.com
http://www.louis-vuitton-handbags.us.org
http://www.coach-factoryoutletonline.us.org
http://www.clarks-shoes.us
http://www.clevelandcavaliersjerseys.us
http://www.adidasyeezyshoes.us.com
http://www.seattleseahawksjerseys.us
http://www.uggs.net.co
http://www.cheapoakleysunglassesofficial.us.com
http://www.yeezyboost.org.uk
http://www.adidas-nmd.me.uk
http://www.birkenstockshoes.us.com
http://www.montblanc-pens.net.co
http://www.airmax-۹۵.us
http://www.fitflopssalesclearance.us.com
http://www.coachoutletstoreonlineclearances.in.net
http://www.mbtshoes.name
http://www.louisvuittonoutletoutlet.us.com
http://www.officialcoachfactoryoutlet.eu.com
http://www.goldenstatewarriorsjerseys.us
http://www.coachoutletcanada.ca
http://www.valentinoshoesoutlets.us.com
http://www.burberryoutlets.name
http://www.outletlouisvuitton.us.com
http://www.ultraboost.us
http://www.poloralph-lauren.fr
http://www.mulberryoutlet.org.uk
http://www.parker-pens.us.com
http://www.christianlouboutinshoes.in.net
http://www.polooutletstoreonline.us.com
http://www.adidasyeezyboost-۳۵۰.us
http://www.ralphlauren.net.co
http://www.vansshoes.in.net
http://www.edhardy-outlet.name
http://www.fredperrypoloshirts.us
http://www.polo-ralphlauren.us.com
http://www.catshoes.us.com
http://www.kate-spadehandbags.us
http://www.adidas-nmd.us.com
http://www.fitflopssaleclearancewholesale.us.com
http://www.fitflopssandals.us.com
http://www.pandora-uk.me.uk
http://www.dansko-outlet.us
http://www.nikeroshe.us
http://www.hermesbag.us.com
http://www.nikestoreuk.me.uk
http://www.cheapnfl-jerseyswholesale.us.com
http://www.coachfactoryoutlet-onlines.us.com
http://www.adidaspascher.fr
http://www.hermesbirkin.in.net
http://www.outletlongchamp.us
http://www.air-jordans.us.com
http://www.adidasshoes.us
http://www.mont-blanc.in.net
http://www.discountnikeshoessc.org
http://www.pandorajewelryoutlet.name
http://www.true-religionjeansoutlet.in.net
http://www.longchampbags.uk
http://www.ugg.in.net
http://www.salomon-shoes.name
http://www.adidas-superstar.fr
http://www.miamiheatjerseys.us
http://www.uggsoutlets.com.co
http://www.yeezyboost۳۵۰.me.uk
http://www.fendihandbags.us
http://www.oakley--sunglasses.us.org
http://www.michaelkorsoutlet.co.uk
http://www.swarovskicrystal.name
http://www.pandorasoldes.fr
http://www.longchampoutletstore.com
http://www.yeezyboost.us.com
http://www.jordanretro.name
http://www.todsoutlet.us
http://www.louboutin-paschers.fr
http://www.nike-store.us.com
http://www.birkenstockoutletstore.us.com
http://www.jameshardenshoes.us.com
http://www.pandora-bijoux.fr
http://www.rolex-replicawatches.com.co
http://www.marcjacobshandbag.us.com
http://www.pandoracharmsuk.uk
http://www.michaelkorsoutlets.us.com
http://www.adidas-superstar.us.com
http://www.houstontexansjerseys.us.com
http://www.adidasnmd.us.org
http://www.nfljerseyscheapwholesale.us.com
http://www.yeezyboost-۳۵۰.co.uk
http://www.mulberry-bags.me.uk
http://www.coachfactory-outletstore.us.com
http://www.adidassuperstar.me.uk
http://www.adidastrainersuk.org.uk
http://www.oakley.nom.co
http://www.pandoracharmssaleclearance.me.uk
http://www.louboutin-shoes.us.com
http://www.denverbroncosjerseys.us
http://www.nfljerseyscheap.in.net
http://www.airmaxoutletsaleus.com
http://www.nike-airmax۹۰.me.uk
http://www.pandoracharms.com.co
http://www.adidasnmd.org.uk
http://www.yeezyboost-۳۵۰.us.com
http://www.doudounemonclerpascher.fr
http://www.raybansunglasses.net.co
http://www.outletmichaelkors.us.com
http://www.jimmychoo.in.net
http://www.sac-longchamp-pliage.fr
http://www.ralphlaurensaleclearance.me.uk
http://www.coachoutletsstore.us.com
http://www.outletnike.us
http://www.pandora-outlet.us.com
http://www.todsoutlet.name
http://www.longchamphandbags.us
http://www.nikeoutletshoes.us
http://www.nikeoutletonline.us.com
http://www.columbiashoes.name
http://www.cheapraybansunglassesofficial.us.com
http://www.cheapjordans.us.com
http://www.louboutin.org.uk
http://www.monclerjackets-uk.co.uk
http://www.clarksshoes.us.com
http://www.katespadeoutletonline.us.com
http://www.coachoutletonlinecoachfactoryoutlet.us.com
http://www.moncleroutlet.in.net
http://www.coachfactoryonlineoutlet.com.co
http://www.christianlouboutinsale.us.org
http://www.dolceandgabbanaoutlet.com
http://www.ralph-laurenoutlet.com.co
http://www.discountoakleysunglassessale.us.com
http://www.christianlouboutinshoesoutlets.us.com
http://www.nikefreeflyknit.name
http://www.adidas-outlet.us.com
http://www.longchamphandbags.me.uk
http://www.nikeair-max.org.uk
http://www.airmax۹۰.org
http://www.adidasoutlet.us.com
http://www.pandora-charms.us.org
http://www.dallas-cowboysjerseys.us
http://www.michaelkors-bags.me.uk
http://www.oakleyssunglassescheap.us.com
http://www.mbtshoes.in.net
http://www.coach-outletonlines.us.com
http://www.uggsoutlets.in.net
http://www.giuseppezanottioutlet.us
http://www.yeezy-boost۳۵۰v۲.us.com
http://www.adidasshoes.name
http://www.birkenstocks.us
http://www.cheapraybans.com.co
http://www.coach-factoryoutlet-online.us.com
http://www.coach-outlets.us.com
http://www.ralphlaurensaleclearance.org.uk
http://www.ralph-laurenuk.org.uk
http://www.redbottomshoes.in.net
http://www.rolexwatchesreplica.us.com
http://www.longchampbagsuk.me.uk
http://www.cheapjordans.com.co
http://www.adidasshoes.me.uk
http://www.true-religionjeansoutlet.us.com
http://www.michaelkorshandbagsuk.org.uk
http://www.cheapjerseys.eu.com
http://www.tomsoutletstore.in.net
http://www.airmax۹۰nike.us
http://www.versaceshoes.in.net
http://www.true-religionjeans.in.net
http://www.fit-flopssaleclearance.us.com
http://www.mlbjerseys-cheap.us.com
http://www.storenike.fr
http://www.birkenstockpascher.fr
http://www.airjordanretro.us
http://www.coachfactoryoutletsonlines.us.com
http://www.pandoracharmssaleclearance.com
http://www.cheapmlbjerseys.us
http://www.pandoracharms.us.com
http://www.moncler-outlet.us.com
http://www.۳۵۰yeezyboost.us.com
http://www.michael-korsoutlet.us.com
http://www.katespadehandbags.org.uk
http://www.monclerjacketsuk.org.uk
http://www.coachoutletsonlines.us.com
http://www.ralphlaurenuk.me.uk
http://www.pandora.us.com
http://www.saclongchampsolde.fr
http://www.kate-spadeoutlets.us.com
http://www.stephcurry-shoes.us
http://www.coachoutletonlineinc.us.com
http://www.burberry-outlet-canada.ca
http://www.birkenstocksandals.name
http://www.red-bottoms.us.com
http://www.raybanssunglasses-cheap.us.com
http://www.coachfactoryoutletstore.in.net
http://www.michael-korshandbags.me.uk
http://www.gucci--borse.it
http://www.cheapjordan-shoes.in.net
http://www.timberlandbootsoutlet.us
http://www.cheapmlbjerseyswholesale.us.com
http://www.coachoutletstoreonline.com.co
http://www.cheapjordanshoes.us.com
http://www.coachfactory-outletonlines.us.com
http://www.coachoutletstoreinc.us.com
http://www.hollisterclothingstore.us
http://www.toryburchoutletonline.com.co
http://www.ysl-handbags.us
http://www.coachoutletstore-online.us.com
http://www.raybans.org.uk
http://www.michael-korsoutlet.ca
http://www.tomsshoesoutlet.in.net
http://www.saclongchamppas-cher.fr
http://www.toms.in.net
http://www.hermesoutletonline.us
http://www.۲۰۱۷nikeairmax.us
http://www.ralph-laurenuk.co.uk
http://www.supra-shoes.us
http://www.kevindurantshoes.us
http://www.officialmichaelkors.us.com
http://www.yeezy-boost۳۵۰v۲.us
http://www.valentino.in.net
http://www.toryburchoutlets.us
http://www.true-religion.us.com
http://www.hermes-handbags.us
http://www.danskoshoes.us.com
http://www.christian-louboutin.us.com
http://www.chiflatiron.in.net
http://www.coach-outlet.in.net
http://www.michaelkors-mkoutlet.in.net
http://www.christianlouboutinoutlet.us
http://www.adadassuperstar.com
http://www.michaelkorsofficial.us
http://www.coachoutlets.us.org
http://www.pradaoutlets.us
http://www.michaelkorshandbags-outlet.us.org
http://www.fake-rolex.us
http://www.adidas-shoes.me.uk
http://www.michaelkorsfactoryoutletsale.us.com
http://www.officialcoachoutlet.us.com
http://www.coachoutlets.in.net
http://www.salomonshoesoutlet.us
http://www.michaelkors-outlet.ca
http://www.nikefreerun.name
http://www.ralphlaurenoutlet.us.org
http://www.fitflopssaleclearanceofficial.us.com
http://www.christianlouboutinshoes.us.org
http://www.pandora-jewelry.org.uk
http://www.pandoracharms.name
http://www.fitflops.org.uk

لطفاً آن‌چه را که در تصویر پایین می‌بینید وارد کنید.
(کد امنیتی برای جلوگیری از اسپم)هرگونه نقل قول از مطالب اين وبلاگ تنها با ذکر آدرس وبلاگ مجاز است. نقل کامل يک مطلب تنها با اجازه‌ی نويسنده مجاز است.
خزه مسئوليتی در قبال مطالب اين وبلاگ ندارد.


داستان های من